Bio sok z rokitnika. Złoto Syberii

Krzew do zadań specjalnych
Rokitnik pokrojem i barwą przypomina wierzbę, a jego wąskie, srebrzyste liście na wietrze wydają się migotać. Krzewy wytrzymują zasolenie i zanieczyszczenie środowiska. Dzięki rozłogom tworzą gęste, trudne do przebycia zarośla.  Rokitnik służy też jako pasza dla koni aby ich sierść była gęsta i lśniąca.

Samo zdrowie
Miano złota Syberii rokitnik zawdzięcza nie tyle barwie jagód, co wielkiej wartości leczniczej i odżywczej, cennej szczególnie w trudnych warunkach klimatycznych. Właściwości medyczne owoców, liści i kory rośliny znane są od starożytności. Od wieków posługuje się nimi np. medycyna tybetańska. Podczas I wojny światowej suszone owoce zastępowały syntetyczną witaminę C. Współczesna medycyna korzysta z rokitnika w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, krwotoków, zapalenia płuc i stawów, gośćca, wysokiego ciśnienia. Stwierdzono, że wzmacnia system odpornościowy, działa przeciwmiażdżycowo, stymuluje procesy regeneracji u rekonwalescentów, także przy radioterapii. Hamuje procesy starzenia się skóry, leczy odmrożenia, oparzenia, odleżyny, wrzody. Rokitnik jest też składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, szamponów i pomadek do ust.

Rokitnik zawiera duże ilości flawonoidów(kwercetyna i rutyna) oraz karotenoidów(głównie B-karoten). Owoce zawierają także "witaminę młodości" - E, i witaminę C, które nie giną nawet podczas przechowywania i przetwarzania, ponieważ jagody nie zawierają niszczącego je enzymu- askorbinazy.